جراحی بینی

تمامی افرادی که به دلیل کج بودن بینی ، بزرگ یا کوچک بودن بینی و قوز دار بودن آن اعتماد به نفسشان کاهش پیدا کرده است و به همین دلیل در مجامع عمومی حضور پیدا نمی کنند یا به دلیل انحراف تیغه سپتوم بینی دچار مشکلات تنفسی ، آپنه خواب و خر و پف در خواب شده اند مطمئنن مطلب جراحی بینی برایشان جذاب است زیرا عمل کردن بینی تاثیر بسیار زیادی بر روی بهبود مشکلات و افزایش اعتماد به نفس افراد دارد . از همین رو اگر واقعا به انجام عمل زیبایی بینی نیاز دارید و هدف خود را از انجام این عمل جراحی مشخص نموده اید توصیه می شود این مقاله را مطالعه نمایید تا بدانید که آیا کاندید مناسبی برای انجام جراحی زیبایی بینی هستید یا خیر ؟ در ادامه نیز در رابطه با انواع عمل های بینی ، روش انجام آن ها ، انواع بینی ها آشنا شوید و بدانید که چگونه باید از پزشک متخصص و عالی در زمینه عمل بینی کمک بگیرید و چه نکات مراقبتی را رعایت کنید. توضیحاتی که دکتر علیرضا مجلسی ، بهترین جراح بینی اصفهان ، در رابطه با رینوپلاستی داده اند باعث می شود شما دید باز تری نسبت به جراحی بینی در اصفهان داشته باشید. از همین رو توصیه می کنیم با ما همراه باشید تا با به دست آوردن جدید ترین و کامل ترین اطلاعات در رابطه با رابنوپلاستی بدون ناراحتی ، نگرانی ، استرس در رابطه با قضاوت مردم در رابطه با فرم بینی و چهره تان از نتایج به دست آمده آن لذت ببرید.

 عکس جراحی بینی توسط بهترین جراح بینی اصفهان دکتر علیرضا مجلسی

جراحی بینی - دکتر مجلسیجراحی بینی - دکتر علیرضا مجلسی

 

عمل بینی یا رینوپلاستی چیست؟

عمل جراحی بینی یا راینوپلاستی که یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی در دنیا می باشد ، با هدف بهبود ظاهر بینی همراه با حفظ عملکرد طبیعی تنفس انجام می گیرد. دکتر علیرضا مجلسی ، متخصص و دکتر بینی خوب در اصفهان می باشند و با تکیه بر مهارت و تجربه خود قادرند بینی زیبایی را برای شما به ارمغان بیاورند. عمل بینی یکی از پیچیده ترین جراحی های زیبایی بوده و از آن جا که دماغ هر فرد دارای ویژگی های ساختاری منحصر به فرد و متفاوت از دیگران می باشد ؛ جراحی زیبایی بینی باید متناسب با صورت هر فرد انجام پذیرد.

مزایا جراحی بینی در اصفهان

شاید تاکنون برای برخی از افراد هنوز سوال باشد که مزیت های انجام عمل بینی چه چیزی است ؟ در پاسخ به آن باید بگویم عمل بینی زمانی برای یک شخص حائز اهمیت می شود که دارای مشکلات زیبایی مانند نوک بینی برجسته، قوز ، انحراف سپتوم یا تیغه میانی بینی باشد و یا دچار نقص عملکردی یا فانکشنال در تنفس از بینی شده باشد. در چنین شرایطی نیاز است تا فرد قبل از بروز عوارض جدی تر نسبت به درمان این مشکلات اقدام نماید. زمانی که این مشکلات با موفقیت و بدون رخ داد اتفاق ناگوار و جبران ناپذیر بر طرف شود شما می توانید شاهد مزایای بالقوه و بیشماری از جراحی بینی باشید که در ادامه این مقاله به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

 • به وجود آمدن شکل ظاهری متقارن ، متوازن و متناسب در صورت
 • هماهنگ شدن بینی با دیگر اعضای چهره
 • دارا بودن یک بینی بدون مشکل ، زیبا  و متناسب با سایر اجزای صورت
 • تنفس راحت تر بعد از جراحی بینی
 • به وجود آمدن شکل ظاهری جذاب تر و بهتر با کمک برطرف شدن قوز یا برآمدگی روی پل بینی و دیگر نقص های آن
 • افزایش کیفیت زندگی
 • بالا رفتن اعتماد به نفس بر اثر بهبود یافتن چهره

دکتر بینی در راستای جراحی بینی ، چه اقداماتی انجام می دهد ؟

برای دستیابی به نتیجه مطلوب لازم است ، پیش از انجام عمل بینی بررسی دقیق و معاینه کامل توسط پزشک  انجام گیرد. جراح در ارزیابی پیش از جراحی زیبایی بینی با در نظر گرفتن مواردی از قبیل :

 • ویژگی های دماغ هر فرد از قبیل نوع پوست ، فرم صورت ، ویژگی های دیگر اجزاء صورت ، نژاد
 • ویژگی های جسمانی از جمله بلند یا کوتاه قد بودن بیمار

آنالیز کامل و دقیقی انجام داده و با لیست نمودن اشکالات و تغییرات مورد نیاز ، اقدامات و تکنیک های عمل جراحی بینی در اصفهان مناسب برای هر فرد را به طور جداگانه و اختصاصی برنامه ریزی می نماید.

 

جراحی بینی

 

انواع بینی در عمل بینی

بینی استخوانی

این نوع بینی ها به داشتن پوست نازک و چارچوب استخوانی و غضروفی محکم شهرت دارند. بینی های استخوانی اغلب بر روی تیغه خود دارای یک برآمدگی قوز مانند هستند. پوست نازک و چار چوب غضروفی قوی در این نوع بینی ، یک نقطه قوت محسوب می شود و به همین دلیل نرخ موفقیت عمل جراحی بینی استخوانی در اصفهان اغلب بالاتر است.

بینی گوشتی

بینی گوشتی بعنوان یکی از انواع بینی هایی که عمل بینی آن بسیار چالش برانگیز است ، شناخته شده است. علت دشوار بودن عمل کردن این نوع دماغ ها ، ویژگی های آن یعنی پوست ضخیم و اغلب حاوی غدد چربی فراوان و چارچوب غضروفی ضعیف می باشد. پوست ضخیم ، یک بار اضافی را بر روی چارچوب بینی تحمیل کرده و چارچوب غضروفی ضعیف ، باعث می شود که بینی نتواند تغییر شکل های داده شده را مورد پشتیبانی قرار دهد. اگرچه امروزه با پیشرفت های بدست آمده در تکنیک های عمل جراحی بینی و با استفاده از تکنیک پیوند غضروفی ، چارچوب بینی تقویت می شود و امکان رسیدن به نتایج .بهتری نسبت به گذشته وجود دارد ولی همچنان امکان رسیدن به نتایج کاملا رضایت بخش و دلخواه در تعداد قابل توجهی از این نوع بینی ها وجود ندارد و بیمار باید انتظارات واقع بینانه از نتیجه داشته باشد.

بینی زینی شکل

در این نوع بینی ، بد شکلی اغلب در اثر وارد آمدن ضربه یا عوامل مادرزادی ، در سپتوم استخوانی یا غضروفی اتفاق افتاده و بخشی از بینی ، به صورت نزدیک شده است. گاهی یک جراحی ناصحیح اولیه و گاهی اوقات ابتلا به برخی بیماری ها ، باعث بروز چنین بد شکلی در بینی شده است.

 

جراحی بینی

 

هشدار اگر جزو این دسته از افراد هستید عمل بینی انجام ندهید!!

همانطور که گفته شد سالانه به تعداد افرادی که قصد دارند عمل زیبایی بینی انجام دهند اضافه می شود. در کشور ما نیز با توجه به نابسامانی های اقتصادی و مشکلات معیشتی ، جراحی بینی همچنان در حال افزایش می باشد. شاید یکی از دلایل اصلی که باعث شده است افراد به انجام رینوپلاستی تمایل داشته باشند این است که ظاهر بینی خود را بهبود دهند. با این وجود برخی از افراد نمی توانند جراحی زیبایی بینی را انجام دهند. از همین رو ممکن است پزشک توصیه کند که عمل کردن بینی به طور کل کنسل شود یا برای مدت زمان بسیار کمی به تعویق بیافتد..

در چه شرایطی نباید عمل بینی انجام داد؟

همانطور که در طول مقاله گفته شد شرایطی وجود دارد که در آن باید متقاضی از انجام راینوپلاستی خودداری کند یا به زمان دیگری موکول کند. در ادامه این مقاله می خواهیم شما را بیشتر با این شرایط آشنا کنیم. اگر شما نیز از یکی از شرایط زیر برخوردار باشید احتمالا بهترین دکتر جراحی بینی در اصفهان جراحی زیبایی بینی را بر روی شما انجام نمی دهد یا آن را به زمانی دیگر موکول می کند. دکتر علیرضا مجلسی در رابطه با این شرایط چنین می فرمایند.

 • اگر دختری زیر 15 سال و پسری زیر 17 سال هستید.

همانطور که در پاراگراف سن مناسب برای عمل بینی گفته شد ، جراحی زیبایی بینی باید در سنین بالای 15 سال برای دختران و بالای 17 سال برای پسران انجام شود. در صورتی که سن شما پایین تر از سنین گفته شده باشد عمل جراحی بینی در هر کدام از شهر های ایران مانند اصفهان تا زمانی که به سن مناسب برسید به تعویق می افتد.

 • اگر قادر به ترک کردن سیگار و هر گونه دخانیات نیستید.

ما در این جا قصد نداریم به معایب و مضرات استعمال دخانیات به خصوص سیگار اشاره کنیم. چرا که این موضوع که سیگار عامل اصلی هزاران بیماری ، سرطان و مشکلات دیگر در بدن می باشد یک امر مسلم و بدون بحث می باشد. اما چرا گفته می شود که افرادی که به استعمال دخانیات اعتیاد دارند کاندید خوبی برای انجام عمل زیبایی بینی نمی باشند؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم سیگار کشیدن قبل یا بعد از عمل جراحی بینی بسیار خطرناک بوده و می تواند نتیجه را تحت تاثیر خود قرار دهد. از همین رو اگر برای چندین سال است که سیگار می کشید و هیچ گاه به فکر ترک کردن آن نبودید و حال با وجود اینکه قصد دارید بینی خود را عمل کنید اما مصرف آن را ترک نمی کنید بهتر است از انجام عمل بینی صرف نظر کنید. چرا که تمامی پزشکان توصیه می کنند که به مدت 2 هته قبل و به مدت 3 ماه بعد از عمل زیبایی بینی نباید سیگار یا انواع دخانیات به خصوص آدامس و چسب های حاوی نیکوتین مصرف کنید.

 • اگر قادر به ترک کردن مصرف نوشیدنی های الکلی نیستید.

همانند مورد دوم اگر به نوشیدن الکل و مشروبات الکی اعتیاد دارید و تمایل به انجام جراحی بینی در اصفهان یا دیگر شهر های ایران دارید بهتر است یا مصرف آن را ترک یا کنترل کنید یا اینکه کلا از انجام جراحی زیبایی بینی صرف نظر کنید. نوشیدن الکل باید حداقل تا دو هفته قبل از جراحی زیبایی بینی متوقف شود و پس از آن به مدت 3 ماه نباید مصرف شود.

فیلم عمل زیبایی بینی در اصفهان

 

انواع تکنیک های جراحی بینی

 • تکنیک عمل با رویکرد باز

دکتر علیرضا مجلسی بهترین دکتر جراحی بینی اصفهان در رابطه با عمل جراحی دماغ به روش باز یا رینوپلاستی اکسترنال ، این گونه بیان می کنند که ؛ دستاوردی است که برای درمان ایرادات مادرزادی یا اکتسابی اسکلت بینی در فرایند رینوپلاستی اولیه یا ثانویه مورد استفاده قرار می گیرد. جراحی با قرار گرفتن بیمار تحت بیهوشی عمومی آغاز می شود. سپس برشی در ستون بینی در محل اتصال دو سوراخ بینی به صورت افقی ایجاد می شود. الگوی برش بر اساس تشخیص پزشک ، متفاوت است. سپس مخاط بینی نیز برش داده می شود. ولی پزشک نهایت دقت خود را می کند تا غضروف بینی ، دچار آسیب دیدگی نشود. پوست بینی کنار زده می شود تا امکان دسترسی به چارچوب بینی فراهم شود. بعد از انجام اصلاحات لازم ، پوست بینی مجددا به موقعیت قبل برگردانده می شود. درنهایت ، برش ایجاد شده در ستون بینی ، بخیه زده شده و بینی آتل گرفته می شود.

 • تکنیک عمل با رویکرد بسته

در تکنیک جراحی بینی به روش بسته ، اصلاحات و تغییرات در دماغ به صورت داخلی از طریق سوراخ های بینی انجام شده و از ایجاد برش در ستون بینی ، اجتناب می شود. تفاوت عمده بین تکنیک عمل بینی باز و بسته در همین برش است. به همین دلیل ، عمل زیبایی بینی به روش بسته به عمل بدون جای زخم یا بدون اسکار نیز شهرت دارد.

مقایسه متد باز و بسته در رینوپلاستی

جراحی بینی روشی است که با هدف زیبایی و درمانی برای افراد مراجعه کننده انجام می شود. با انتخاب جراح بینی ماهر و باتجربه می توانید از به روزترین و نوین ترین روشهای جراحی بینی بهره مند شده و از نتيجه نهایی لذت ببريد .عمل کردن بيني با دو تکنیک باز و بسته بر روی بینی انجام می گیرد که این روشها هر کدام مزیت و معایب مختص به خود را دارند. همانطور که می دانید هر یک از این دو متد برای اعمال تغییرات بر روی بینی به کار می روند اما هر کدام مختص به وضعیت و شرایط خاصی می باشد در نتیجه انتخاب هر کدام را به جراح بینی بسپارید و تاکیدی بر هیچکدام نداشته باشید.

درست است که در جراحی بینی به روش بسته برش پوست در ناحيه ستون بين سوراخهاي بيني داده نمي شود ولي نسبت به روش باز برش هاي بيشتري در داخل بيني داده مي شود . آیا روش بسته توانایی اعمال تغییرات عمده را بر روی همه انواع بيني به دکتر می دهد؟ جواب این پرسش منفی است. زیرا برای دسترسی کامل به آناتومی و ساختار کامل بینی در مواردي می بایست از تکنیک باز در جراحی زیبایی بینی استفاده شود.

جراحی بینی

 

 • تیپ پلاستی

در عمل تیپ پلاستی عمده تمرکز بهترین دکتر جراحی بینی اصفهان ، بر روی نوک بینی است. جراحی زیبایی بینی دارای پتانسیل تغییر در یک سوم تحتانی بینی وجود دارد ، در حالیکه در جراحی های کامل ، تغییرات در تمام قسمت های بینی است. در صورت وجود ایراداتی از قبیل قوز ، انحراف یا سایر نواقص در ناحیه پل بینی ، تیپ پلاستی گزینه مناسبی برای درمان ، محسوب نمی شود.

مدل بینی و زاویه بین و لب و بینی

زاویه بین لب و بینی یکی از مولفه هایی است که در تعیین مدل بینی نقش بسیار تعیین کننده ای دارد. در واقع این زاویه ، نشان دهنده میزان بالا رفتگی نوک بینی است. زاویه بین لب و بینی در سه مدل بینی طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی ، متفاوت می باشد و در مدل عمل جراحی بینی نیمه فانتزی ، زاویه بین لب و بینی بیشتر از بینی طبیعی و کمتر از بینی فانتزی می باشد. البته پارامترهای مختلف دیگری از جمله جنسیت ، قد و فرم صورت نیز در تعیین زاویه مناسب نقش دارند.

فیلم عمل بینی توسط بهترین دکتر  بینی اصفهان دکتر مجلسی

 

 

قدم به قدم عمل جراحی بینی در اصفهان با دکتر مجلسی

 • انتخاب جراح بینی خوب

زمانی که به فکر انجام عمل زیبایی بینی میافتید مهم ترین کار ، برداشتن یک قدم صحیح در انتخاب یک دکتر بینی خوب می باشد. قرار است یک تغییر بزرگ در چهره شما اتفاق بیافتد و برای رسیدن به نتیجه ای مطلوب ، باید در انتخاب پزشک خود چنان دقتی به خرج دهید که بهترین نتیجه از درمان برای شما حاصل شده و به رضایت کامل از جراحی بینی تان دست پیدا کنید. سرچ کنید و فهرستی از بهترین جراحان بینی شهر محل سکونت خود را انتخاب کنید. سوابق تحصیلی ، کاری و خدمات آنها در حوزه پزشکی به خصوص جراحی زیبایی بینی را بررسی کنید. اقدام مفید بعدی در انتخاب بهترین دکتر عمل بینی اصفهان یا سایر شهر های ایران ، گفتگو با سایر بیماران پزشک  بالقوه تان می باشد. با مشاهده نتیجه عمل بر روی بینی سایر بیماران پزشک بالقوه تان و نیز گفتگو با آن ها و بررسی سطح رضایت مندی شان ، می توانید کیفیت کار دکتر بینی منتخب خود را محک بزنید. زمانی که فهرست پزشکان منتخب خود را با انجام تحقیقات دقیق ، محدود تر کردید ، برای شرکت در جلسه مشاوره با پزشک  قرار ملاقاتی را مقرر کنید.

 • جلسه مشاوره

جلسه مشاوره ، یک گفتگوی نفر به نفر بین بیمار و دکتر بینی می باشد. پزشک در این جلسه ، با در نظر گرفتن سن بیمار ، رسیدن بینی او به رشد کامل را بررسی کرده و در مرحله بعد به بررسی سوابق پزشکی شما ، جراحی هایی که انجام داده اید ، بیماری هایی که احتمالا به آن مبتلا هستید و داروهایی که مصرف می کنید ، می پردازد. دستور منع مصرف برخی داروها ، به دلیل مداخله آنها در فرایند عمل جراحی بینی ، صادر می شود. سپس نوع بینی بررسی می شود تا تکنیک متناسب با آن انتخاب شود. بعلاوه ، پزشک به ایده ها ، خواسته ها و دغدغه های بیمار گوش می کند تا در صورت امکان ، طرح درمان را متناسب با سلائق او ، ترسیم کند. در صورت عدم امکان اجرای ایده های بیمار بر روی بینی او ، پزشک خوب با ارائه توضیحات کامل ، به بیمار خود اطلاع رسانی می کند تا او را به شیوه ای مبتنی بر اطلاعات علمی ، متقاعد سازد.

 

جراحی بینی - دکتر مجلسی

 

 • بیهوشی

پس از اجرای جلسه مشاوره و تعیین زمان اجرای فرایند جراحی بینی ، روز عمل بینی فرا می رسد و شما برای رفتن به اتاق عمل و داشتن بینی جدید ، آماده می شوید. پزشک از شما خواسته است تا حداقل به مدت 8 ساعت از خوردن و آشامیدن ، اجتناب کرده باشید. علت چنین درخواستی ، جلوگیری از بروز اختلالات در فرایند رینوپلاستی و حالت تهوع می باشد. عمل زیبایی بینی تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی قابل اجرا است.

در صورت اجرای جراحی زیبایی بینی به روش بیهوشی عمومی ، متخصص بیهوشی ، پس از بیهوش نمودن بیمار ، در طول اجرای فرایند جراحی ، کلیه علائم حیاتی بیمار را تحت کنترل قرار می دهد. پس از تکمیل فرایند عمل بینی ، شما به اتاق ریکاوری برده می شوید تا پس از بازیابی کامل هوش خود ، برای عزیمت به منزل با بینی جدیدتان آماده شوید.

در صورت اجرای پروسیجر جراحی بینی با بی حسی موضعی در اصفهان ، شما در حالت هوشیاری بوده و تقریباً آنچه را که در اطراف تان در حال اتفاق افتادن است ، درک می کنید. اما در ناحیه تحت درمان هیچ گونه حسی ندارید به گونه ای که متوجه تغییرات و اصلاحات اعمال شده بر روی بینی خود نخواهید بود. از همین رو بی حسی موضعی گاهی در زمان محدود بودن دامنه درمان ، مورد استفاده قرار می گیرد.

نمونه کار های جراحی بینی دکتر مجلسی بهترین دکتر بینی اصفهان

جراحی بینی جراحی بینی

 

 • اجرای فرایند راینوپلاستی

بهترین دکتر جراحی بینی در اصفهان ، متناسب با نوع رویکرد انتخاب شده برای عمل بینی در اصفهان یا دیگر شهر های کشور ، یعنی روش باز یا بسته ، تغییرات لازم در بینی را ایجاد کرده و اصلاحات لازم را انجام می دهد. بعد از رفع ایرادات موجود در بینی ، برش های ایجاد شده در بینی ، بخیه زده می شود و بینی بیمار چسب زده شده و گچ گرفته می شود. اسپلینت بینی که در اصطلاح عام ، گچ بینی نامیده می شود ، با هدف کمک به بینی در سازگار شدن با شکل و چارچوب جدید خود مورد استفاده قرار می گیرد.

 • دوره ریکاوری بینی

 1. در دوره ریکاوری بعد از عمل زیبایی بینی ، شاهد کبودی و تورم خواهید بود که در طول یک دوره دو الی سه هفته ای ، بخش عمده آن ، فروکش می کند.
 2. دکتر مجلسی به افرادی که جراحی بینی اصفهان را انجام داده اند این چنین بیان می کنند که گاهی در زیر بینی شما پانسمانی قرار داده می شود که خون خارج شده از بینی بعد از عمل زیبایی بینی را به خود جذب می کند. در صورت آغشته شدن گاز استریل به خون می توانید آن را به آرامی تعویض کنید، خونریزی اغلب در 2 روز اول بعد از عمل بینی اتفاق می افتد.
 3. در صورت تجربه کردن درد ، می توانید داروهای مسکن توصیه شده توسط پزشک را طبق دستور ، مورد استفاده قرار دهید.
 4. احساس گرفتگی در بینی بعد از جراحی زیبایی بینی به دلیل تورم ، طبیعی بوده و با فروکش کردن تدریجی تورم ، حالت گرفتگی بینی نیز رفع می شود.
 5. توصیه پزشک به شما خصوصاً در طول هفته اول بعد از عمل رینوپلاستی ، خوردن غذاهای نرم ، قرار دادن سر در موقعیت بالاتر از بدن در زمان خوابیدن ، اجتناب از انجام فعالیت های سنگین و خودداری از وارد آمدن فشار و ضربه به بینی می باشد.

نگاهی کلی به فرایند جراحی بینی

جراحی بینی

 

 سن مناسب برای اقدام به جراحی بینی

دکتر مجلسی بهترین دکتر عمل بینی اصفهان در رابطه با سن مناسب برای عمل زیبایی بینی این چنین بیان می کنند که یکی از الزامات برای شناخته شدن بعنوان یک داوطلب خوب برای عمل بینی ، قرار داشتن در دامنه سنی است که در آن ، بینی به رشد کامل رسیده باشد. بینی در دختران و پسران در سنین متفاوتی به رشد کامل خود می رسد. این سن در دختران اغلب 15 سالگی و در پسران معمولاً در 17 سالگی می باشد. اقدام به انجام جراحی بینی در اصفهان یا دیگر شهر های ایران قبل از این سن ، به هیچ وجه منطقی نیست. با توجه عدم تکمیل رشد دماغ تا این سن ، این خطر وجود دارد که بینی عمل شده ، دستخوش تغییراتی شود. به همین دلیل پزشک به بیمار خود توصیه می کند تا زمان تکمیل رشد بینی دست نگه دارد.

 

 

نتیجه جراحی بینی در اصفهان توسط بهترین جراح بینی

از آن جا که در بسیاری موارد تمامی خواسته ها و ایده آل های مورد نظر به دلیل محدودیت های ساختاری ، کیفیت پوست و دیگر بافت ها و غیر قرینگی های ذاتی صورت قابل دستیابی نمی باشد ؛ دکتر بینی با تجربه ، این محدودیت ها را در جلسات پیش از عمل دماغ با شما مطرح می نماید تا با انتظاراتی واقع بینانه و نه ایده آل گرایانه برای اقدام به عمل زیبایی بینی تصمیم گیری نمایید. اما آن چه در کنار دستیابی به ظاهر بهتر و زیبا تر ، دارای اهمیت بسیار زیاد می باشد ؛ حفظ سلامت بینی است. به همین دلیل لازم است در حین عمل زیبایی بینی ، کمترین آسیب و تخریب به بافت ها و مخاط بینی تحمیل شده و در صورت وجود اختلالات ساختاری همچون انحراف تیغه میانی دماغ ، اقدامات لازم جهت اصلاح آن انجام گیرد. بهترین نتیجه عمل جراحی بینی زمانی بدست خواهد آمد که زیبایی دماغ و هماهنگی با سایر اجزاء صورت ، همراه با حفظ عملکرد تنفسی مطلوب و مناسب ایجاد شود.

چطور بدون عمل جراحی بینی زیبا داشته باشیم؟

چگونه بدون جراحی می توان بینی زیبایی داشت؟ روش های غیر عمل بینی کدام اند ؟ این ها همه سوالاتی هستند که ممکن است در ذهن متقاضیان جراحی دماغ و کسانی که بینی شان ایرادات بزرگی دارد اما از انجام عمل بینی هراس دارند به وجود آید. ما در این بخش می خواهیم به شما در رسیدن به جواب درست هر یک ز آن ها کمک کنیم تا از ابهامات موجود در این زمینه خارج شوید.

 • تزریق فیلر : این تکنیک با بیحسی موضعی انجام می شود و فیلر مورد نظر می تواند از نوع ژل یا چربی باشد که در مناطق مورد نظر بینی تزریق می شوند. تزریق کردن فیلر می تواند نقائص موجود در بینی را برای مدت زمان کوتاهی برطرف کند. برخی از آن ها برای کاهش قوز و برآمدگی های روی سطح بینی مناسب می باشد. بهتر است به یاد داشته باشید تزریق ژل و فیلر به سایر نواحی صورت با وجود اینکه ایمن و مطمئن می باشد اما می تواند با تزریق به دماغ مشکلات بزرگ و کوچکی را به وجود آورد. از همین رو توصیه می شود اگر میزان ایرادات بینی شما بسیار زیاد است ، از جراحی بینی برای درمان آن ها استفاده کنید.
 • لیفت با نخ : با استفاده از نخ های مخصوص می توان فرمی زیبا به بینی هدیه دهید. اما بهتر است بدانید که نخ های مورد استفاده در این روش برای کلاژن سازی پوست و لیفت پوست مناسب می باشد و به مرور زمان جذب بدن می شود. از همین رو نمی توان از آن انتظار نتایج دائمی و همیشگی داشته باشید چرا که بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی ایراداتی که با استفاده از این روش مخفی شده بودند مجددا نمایان خواهند شد.

جراحی بینی در بیماران قلبی چگونه است؟

افرادی که به بیماری های قلبی دچار هستند اولین سوالی که از پزشک خود می پرسند این است که آیا می توانند عمل زیبایی بینی انجام دهند یا خیر؟ عمل بینی برای بیماران قلبی ممکن است کمی چالش بر انگیز و سخت باشد ؛ لازم است بگویم دکتر مجلسی بهترین دکتر جراحی بینی اصفهان در پاسخ به این پرسش  می گویند که می توان جراحی رینوپلاستی بر روی این افراد انجام داد اما این موضوع  بستگی به صلاح دید پزشک و میزان گستردگی بیماری فرد است. در بیمارانی كه به دلیل انحراف شدید تیغه میانی بینی یا همان انحراف سپتوم میانی بینی دچار گرفتگی قابل توجه در مسیر تنفس از بینی هستند در مواردی  جراحی می تواند با بهبود بخشیدن عملکرد بینی و شرایط تنفسی فرد موجب بهبود عملکرد قلب نیز شود ولی  در افرادی كه دچار بیمارای قلبی می باشند و متخصص قلب انجام جراحی  و بیهوشی عمومی را برای آن ها پر ریسک تشخیص می دهد انجام جراحی بینی در اصفهان یا دیگر شهر های ایران صرفا با هدف زیبایی منطقی نیست. از همین رو بهتر است یک متخصص خوب ، مجرب و متبحر انتخاب کنید تا پس از بررسی شرایط شما راه درمانی مناسب را به درستی تشخیص دهد.

جراحی بینی با درد آزاردهنده همراه است؟

خیر . انجام جراحي به منظور تغییرات زيبايي بر روی بینی در اكثريت قريب به اتفاق موارد برای فرد درد و ناراحتی آزاردهنده را به دنبال نخواهد داشت. جراحی بینی با استفاده از به روزترین متد علم پزشکی برای بیماران انجام می پذیرد که با استفاده از داروهای بیهوشی می توان آن را بدون درد چشمگير پشت سر گذاشت. البته شایان ذکر است که پس از به هوش آمدن درد و ناراحتی متحمل شده برای هر فرد با دیگری متفاوت بوده و میزان آن بسته به آستانه درد شخص دارد. از همین رو ممکن است برخی از عزیزان گله و شکایت از درد داشته و برخی دیگر راحت و آسوده باشند. قابل ذکر است که درد بعد از جراحی بینی را می توان کاهش داد و از بین برد.در مراقبت های بعد از جراحی بینی ، دکتر عمل بینی به شما یکسری دارو به جهت کاهش التهاب و درد تجویز می کند که می توانید با استفاده درست و به موقع داروهای تسکین دهنده درد این وضعیت رخ داده را کنترل و مدیریت كنيد. توجه داشته باشيد كه پس از جراحي بيني در اكثريت موارد هيچگونه ضرورتي به استفاده از مسكّن هاي قوي نمي باشد و بدليل افزايش خطر خونريزي بدنبال مصرف بسياري از مسكّن ها از مصرف خودسرانه آنها بويژه در هفته اول پس از جراحي خودداري نماييد .چنانجه پس از جراحي بيني درد آزاردهنده داشتيد به جراح تان اطلاع دهيد.

 

جراحی بینی - دکتر مجلسی

 

آیا امکان انجام عمل بینی زیبایی و درمانی به صورت همزمان وجود دارد؟

بله، امکان انجام عمل بینی زیبایی و عمل‌های درمانی به صورت همزمان وجود دارد، اما این موضوع بستگی به نوع عمل درمانی و نیازهای فردی شما دارد. در برخی از موارد، جراحان ممکن است عمل بینی زیبایی را با عمل‌های جراحی یا درمانی دیگر ترکیب کنند تا به نتایج بهتری برسند و از بروز عوارضی مانند تداخل این فرایندها با یکدیگر جلوگیری کنند.
مثلاً، اگر شما نیاز به انجام جراحی بینی زیبایی دارید و همزمان مشکلات تنفسی نیز دارید، جراحان ممکن است عمل رینوپلاستی را با جراحی درمانی بینی برای حل مشکلات تنفسی ترکیب کنند. این به شما اجازه می‌دهد که همزمان که از مزایای جراحی بینی زیبایی بهره‌مند می شوید مشکلات تنفسی تان را هم برطرف کنید.
به هر حال، این مسئله نیاز به یک ارزیابی دقیق از سوی جراح دارد. اگر فرد نیاز به عمل بینی زیبایی و عمل‌های درمانی دیگر دارد، مهم است که این نیازها و تمایلات با جراح مربوطه مطرح شوند تا یک برنامه ترکیبی و منطبق با نیازهای شخصی تعیین شود.

عمل جراحی بینی چقدر طول می کشد؟

مدت زمان عمل جراحی بینی بستگی به میزان تغییرات مورد نیاز در ساختار بینی شما دارد. عموماً، جراحی بینی ممکن است حدود ۱ تا ۳ ساعت به طول بیانجامد. اما این زمان ممکن است متغیر باشد و بسته به پیچیدگی و اهداف خاص هر بیمار، ممکن است کمتر یا بیشتر از این باشد.
پس از عمل جراحی، شما نیاز به چند روز استراحت خواهید داشت و ممکن است مدت زمان کامل بهبودی تا چند هفته طول بکشد. در این مدت، ممکن است بخواهید از بعضی فعالیت ‌های روزمره خودداری کنید و دستورالعمل ‌های پزشک را رعایت نمایید.
مهم است که با پزشک خود در مورد جزئیات و مدت زمان کلی عمل جراحی ، بهبودی و مراقبت‌ های بعد از جراحی مشورت کنید. او می‌ تواند به شما توضیح دهد که چقدر طول می ‌کشد تا به نتایج نهایی دلخواه برسید و چگونه می‌ توانید بهترین نتیجه را از عمل جراحی خود به دست آورید.

سوالات رایج راینوپلاستی و پاسخ بهترین دکتر بینی اصفهان

به طور کلی افراد پس از انجام عمل جراحی بینی در اصفهان یا دیگر شهر های ایران با سوالات بسیاری مواجه خواهند بود که در ادامه به برخی از رایج ترین این پرسش ها اشاره نموده ایم.

 • آیا بعد از عمل زیبایی بینی نیاز به بستری بیمار وجود دارد ؟

خیر ، از آن جا که عمل بینی یک جراحی سرپایی محسوب می شود ؛ در اکثر موارد نیازی به بستری در بیمارستان وجود ندارد و غالبا بیمار در همان روز ترخیص می گردد.

 • آیا افرادی که تحت رینوپلاستی قرار گرفته اند ، پس از جراحی با مشکلات تنفسی مواجه خواهند بود ؟

در رابطه با این موضوع شایان ذکر است که اگرچه اختلالات تنفسی از جمله عوارض احتمالی نسبتا شایع جراحی بینی می باشد ، ولی با بکارگیری تکنیک های نوین جراحی زیبایی بینی میزان بروز این عوارض در دهه اخیر بطور چشمگیری کاهش یافته است و جراحان دارای مهارت و دانش لازم با بکارگیری تکنیک های مدرن و دوری از تضعیف ساختارهای حمایتی دماغ احتمال بروز عوارض و مشکلات تنفسی را به حداقل می رسانند ؛ لذا توصیه می گردد که در انتخاب دکتر نهایت دقت را داشته باشید. البته باید اشاره داشت که بعد ازعمل کردن بینی به دلیل تورم و ترشحات موجود در داخل دماغ، فرد تا مدتی با گرفتکی دماغ روبرو خواهد بود که این مسئله نگران کننده نبوده و به مرور زمان و با بهبود زخم ها و با پایان پروسه ترمیم ، مرتفع می گردد.

 

جراحی بینی - دکتر مجلسی

 

 • طول دوره نقاهت جراحی زیبایی بینی چقدر است ؟

خوشبختانه در حال حاضر با بکارگیری متدهای مدرن و البته کاملا استاندارد ، طول دوران نقاهت عمل جراحی بینی به یک هفته تا 10 روز تقلیل یافته است و بازگشت به امور روتین پس از این بازه زمانی ، ممکن خواهد بود اگرچه از انجام فعالیت های سنگین تا مدت حدود ٦ هفته پس از رینوپلاستی باید خودداری نمود.

 • نحوه شستشوی بینی بعد از عمل بینی تا چه میزان در نتیجه عمل موثر می باشد ؟

قاعدتا افراد می توانند بعد از راینوپلاستی ؛ با شستشوی صحیح و مرتب دماغ خود ( با سرم های مخصوص شستشو ) ، از تجمع و خشک شدن ترشحات و ایجاد التهاب های موضعی پیشگیری به عمل آورند. از این رو عموما یک دکتر بینی خوب در اصفهان پس از جراحی بینی برای بیمار ، سرم شستشو تجویز کرده و بر استفاده از آن تاکید می نماید.

 

جراحی بینی - دکتر علیرضا مجلسی

 

 • آیا عمل زیبایی بینی عوارض دارد ؟

به طور کلی عمل دماغ نیز همچون دیگر اعمال ممکن است عوارضی در پی داشته باشد ؛ البته چنانچه انجام این عمل زیبایی به یک پزشک حاذق و توانمند سپرده شود ، نه تنها احتمال بروز عوارض ناشی از آن به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت بلکه امکان حصول بهینه ترین نتایج نیز محقق می گردد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

دستورالعمل های پزشک برای مراقبت های بعد از عمل بینی ، نکاتی طلایی و کاربردی در کمک به تکمیل پازل عمل زیبایی بینی می باشد.

 1.  در طول یک روز اول بعد از عمل زیبایی بینی که آثار بیهوشی ، سردرد ، تورم ، کبودی و خونریزی بارز هستند ، به بدنتان استراحت بدهید.
 2. طبق گفته های بهترین دکتر جراحی بینی اصفهان ، بهتر است از کمپرس سرد در اطراف بینی و روی گونه ها و زیر چشم ها استفاده کنید. این کار به کاهش تورم و کبودی کمک قابل ملاحظه ای می نماید.
 3. پیشنهاد بهترین دکتر عمل بینی در اصفهان این است که تا 24 ساعت ، مایعات ، غذاهای نرم و میکس شده بخورید و از جویدن خودداری کنید. اگر قبل از عمل ، در هنگام جویدن غذا ، دماغتان را لمس کنید ، می بینید که چقدر حرکت می کند. حرکت کردن برای بینی که تازه عمل شده ، اصلاً خوب نیست.
 4. از فین کردن و وارد آوردن هر گونه فشار به دماغ بعد از جراحی زیبایی بینی اجتناب کرده و در زمان عطسه کردن ، دهان را باز کنید. از حضور در مکان هایی که احتمال تحریک بینی و بروز عطسه وسرفه می شود ، بپرهیزید.
 5. توصیه بهترین دکتر عمل جراحی بینی در اصفهان این است که خوراکی هایی از قبیل آناناس تازه ، و آلوئه ورا را که در کاهش تورم نقش به سزایی دارند ، بعد از عمل زیبایی بینی فراموش نکنید.
  بهتر است برای مدت زمان طولانی مصرف نمک را از رژیم غذایی خود حذف کنید زیرا موجب افزایش تورم بینی خواهد شد.
 6.  از حمام آب داغ ، سونا ، جکوزی و محیط های گرم که باعث بالا رفتن دمای بدن و فشار خون می شود ، بعد از جراحي بيني بپرهیزید. بالا رفتن فشار خون می تواند خطر خونریزی را به همراه داشته باشد.

 

جراحی بینی - دکتر علیرضا مجلسی

 

هزینه عمل بینی در اصفهان

یکی از مهم ترین گزینه های که می تواند بر روی تصمیم افراد تاثیر بسیار زیادی بگذارد هزینه های جراحی بینی در اصفهان می باشد. به همین خاطر اغلب کسانی که متقاضی این پروسه هستند اولین سوالی که از دوستانی که قبلا این پروسه را انجام داده اند  یا پزشکان می پرسند این است که هزینه جراحی زیبایی بینی چقدر است؟ در پاسخ به این افراد باید بگویم که هزینه عمل زیبایی بینی به عوامل مختلفی مانند مراقبت های قبل و بعد از جراحی دماغ ، بیهوشی ، دستمزد پزشک ، سابقه وی ، مهارت و تجربه پزشک ، میزان مشکلات بینی ، نوع پوست و سایر موارد این چنینی دیگر بستگی دارد که در ادامه به توضیح برخی از آن ها می پردازیم:

 • تجربه جراح

اولین و مهم ترین عامل برای افزایش قیمت جراحی زیبایی بینی در اصفهان تجربه ، مهارت و تخصص پزشک معالج می باشد ، چرا که هر چه تخصص جراح بیشتر باشد احتمال اینکه در روند جراحی مشکل جدی و جبران ناپذیری به وجود بیاید بسیار کم است. از همین رو پزشکی که از تخصص ، مهارت و تجربه بالایی برخوردار است دستمزد بیشتری را نسبت به جراحان تازه کار و بی تجربه دریافت می کند. البته باید در نظر داشت که دریافت بالا ترین هزینه هیچ گاه نشان دهنده متبحر بودن یک پزشک نیست و شما باید قبل از انتخاب او به خوبی تحقیق کنید.

 • امکانات جراحی

دیگر عامل تاثیر گذار در هزینه های جراحی بینی اصفهان امکانات می باشد ؛ در صورتی که پزشک دارای امکانات انجام عمل در مطب خود نباشد ، نیاز است تا این کار در بیمارستان صورت پذیرد که همین مسئله موجب ایجاد هزینه جداگانه می شود. هزینه کادر درمان و بیماستان نیز با توجه به موقعیت قرار گیری ، شهرت ، تجهیزات به کار گرفته شده و غیره متفاوت می باشد.

 • محل جغرافیایی مطب

هزینه جراحی پلاستیک بینی همانند سایر خدمات در جامعه متفاوت است. به طور معمول عمل جراحی در یک کلان شهر مانند اصفهان بیشتر از یک شهر کوچک می باشد. از همین رو تا زمانی که افراد به صورت حضوری به پزشک مراجعه نکرده و پزشک آن ها را معاینه نکند هزینه آن مشخص نمی شود. مراجعه به یک جراح بینی خوب در اصفهان علاوه بر اینکه باعث می شود شما از هزینه جراحی بینی در اصفهان آگاهی پیدا کنید بلکه باعث می شود بدانید نحوه عمل رینوپلاستی بر روی بینی شما چگونه است ، بینی شما نیاز به چه تغییراتی دارد و اقدامات قبل و بعد از عمل دماغ چه چیز های است.


جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر علیرضا مجلسی

دکتر علیرضا مجلسی، دارای بورد تخصصی گوش، حلق، بینی و جراحی سر و گردن، از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران، با بیش از ۱۵ سال سابقه جراحی زیبایی در ایران هستند و یکی از بهترین جراحان بینی در اصفهان محسوب می‌شوند.

نظرات

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها