جراحی انحراف بینی در اصفهان با دکتر مجلسی

به طور کلی ساختار بینی دارای یک تیغه یا اصطلاحا سپتوم می باشد که از جنس استخوان و غضروف بوده و حفره های بینی را از یکدیگر مجزا می کند. این تیغه در حالت نرمال می بایست  در مرکز بینی واقع شده باشد ، حال چنانچه به سمت چپ یا راست برجستگی و انحراف پيدا کرده باشد و در مسير جريان هوا از بينی انسداد ايجاد شود بدین معنا است که انحراف بینی وجود دارد. برای درمان این مشکل روش های بسیاری وجود دارد که موثر ترین آن ها جراحی بینی می باشد.

 

انحراف بینی - دکتر علیرضا مجلسی

 

از کجا بفهمیم بینی ما دارای انحراف است ؟

شایع ترین علامت انحراف بینی ، گرفتگی بینی و اختلال در تنفس از راه بینی می باشد كه می تواند یكطرفه یا دوطرفه باشد. عفونت های مکرر یا مشکلات سینوس ها نیز می تواند نشانه ای از انحراف تیغه بینی باشد. سایر علائم این عارضه عبارتند از :

  • سردرد
  • درد صورت
  • تنفس صدادار
  • خونریزی بینی
  • خروپف در هنگام خواب

همچنین انحراف سپتوم در موارد حادّ ، ممکن است باعث بروز آپنه خواب شود. آپنه خواب یک وضعیت جدی است که سبب قطع تنفس در حین خواب می گردد.

سپتورينوپلاستی در بينی گوشتی با دکتر علیرضا مجلسی در اصفهان

 

نحوه تشخیص وجود انحراف سپتوم توسط بهترین جراح بینی اصفهان

در صورتی که انحراف بینی در قسمت جلویی بینی باشد به راحتی قابل تشخیص است. اما در غیر این صورت باید برای تشخیص آن حتما به پزشک مراجعه فرمایید. پزشک برای تشخیص آن ابتدا حفره های بینی، محل قرار گیری تیغه بینی و اندازه هر کدام از حفره ها را مورد بررسی و معاینه قرار می دهد.

پس از آن، از بیمار یک شرح حال کامل در رابطه با نحوه خواب، مشکلات به وجود آمده در تنفس، خر و پف و اختلالات سینوسی دریافت می کند تا نسبت به وجود این مشکل اطمینان حاصل نماید. در صورتی که انحراف به راحتی و با یک معاینه ساده تشخیص داده نشود پزشک برای بررسی بیشتر انجام آزمایش سی تی اسکن را تجویز خواهد کرد.

عوارض ناشی از انحراف بینی

در صورتی که این مشکل در زمان درست درمان یا جراحی نشود، عوارض شدیدی را به همراه دارد. این عوارض شامل بروز مشکلات تنفسی، مسدود شدن مجرای تنفسی، ایجاد سینوزیت مزمن و سرما خوردگی های شدید و پی در پی است. به همین علت بهتر است در صورت مشاهده علائم ذکر شده سریعا به یک پزشک کاردان مراجعه فرمایید.

 

درمان انحراف بینی با ماساژ در اصفهان - دکتر مجلسی

 

علل ایجاد انحراف بینی

انحراف بيني می تواند ناشی از یکی از موارد ذیل باشد :

 1.  مادرزادی : برخی افراد از هنگام تولد با انحراف تیغه بینی مواجه هستند. به طوری که سپتوم بینی در این افراد به صورت نامتقارن رشد یافته و سبب بروز انحراف شده است.
 2.  در اثر ضربه : ضربه یا باصطلاح تروما از دیگر مواردی است که می تواند منجر به بروز انحراف در تیغه بینی گردد.

درمان انحراف بینی با دکتر علیرضا مجلسی در اصفهان

 •  بدون جراحی

یکی از روش های درمان انحراف دماغ، رینوپلاستی تزریقی است. در صورتی که پزشک تشخیص دهد که انحراف تیغه بینی بدون انجام جراحی بر طرف می شود می توان از این روش استفاده نمود. در این روش از تزریق ژل یا چربی برای پر کردن اطراف سپتوم بینی استفاده می شود.

 •  با ماساژ

در این روش فرد با انجام ماساژ صورت و بینی اقدام به اصلاح فرم بینی خواهد کرد. این روش بیشتر برای کودکان مناسب می باشد چرا که غضروف بینی آن ها هنوز کمی نرم و قابل فرم دهی می باشد. البته لازم به ذکر است که این روش نیازمند صبر و حوصله بسیار زیادی بوده و در بیشتر موارد با انجام آن نتیجه درست و حتی حاصل نمی شود.
به همین علت همواره توصیه می شود که روش درمان انحراف بینی را به پزشک خود بسپارید، زیرا ایشان در رابطه با این مشکل از تبحر و مهارت بسیار زیادی برخوردار هستند.

 • جراحی

بعضی اوقات علائم به وجود آمده بر اثر انحراف با مصرف دارو قابل تسکین هستند ، اما در صورتی که دارودرمانی در راستای درمان انحراف تیغه بینی موثر واقع نگردد ؛ جراحی انحراف دماغ که در پزشکی به آن سپتوپلاستی اطلاق می گردد تنها راه درمان قطعی این اختلال خواهد بود.

درمان انحراف بینی با ماساژ در اصفهان - دکتر مجلسی

جراحی درمان قطعی انحراف بینی توسط دکتر علیرضا مجلسی

طی عمل سپتوپلاستی ، جراح بینی خوب در اصفهان دکتر علیرضا مجلسی از طریق جراحی به روش بسته يا باز اقدام نموده و برش کوچکی در تیغه سپتوم ایجاد می کند. سپس استخوان اضافی یا غضروف اضافی که منتج به ایجاد انحراف در دماغ و انسداد مجاری تنفسی شده را برمی دارد.

با جراحی سپتوپلاستی ، صرفا موانع موجود در مسیر تنفس برطرف می شوند و تغییری در فرم ظاهری بيني ایجاد نمی گردد. بنابراین برخلاف تصور عموم ، باید گفت که این نوع جراحی به هیچ وجه باعث رفع کجی ظاهری بيني نمی شود. در چنین مواردی برای اصلاح کجی بینی و بهبود ظاهر بینی ، می بایست جراحی زیبایی بینی ( رینوپلاستی ) با سپتوپلاستی به طور همزمان انجام گیرد ، این عمل جراحی ، سپتورینوپلاستی نامیده می شود.

 

درمان انحراف بینی با ماساژ در اصفهان - دکتر مجلسی

 

کاندیدای مناسب برای انجام سپتوپلاستی

در صورتی که پزشک علائم سپتوم کج یا انحراف بینی را در شما تشخیص دهد، شما داوطلب خوبی برای انجام این عمل هستید. پزشک برای تصمیم گیری در رابطه با انتخاب بهترین روند، بررسی های ذیل را انجام می دهد:

 • بررسی تیغه بینی
 • سن شما
 • سلامت روحی، روانی و جسمی
 • سوابق بیماری های قبل
 • استفاده از دخانیات و نوشیدنی های الکی

سن مناسب برای انجام جراحی انحراف بینی

می توان گفت این عارضه می تواند ژنتیکی یا مادرزادی باشد یا بر اثر ضربه و فشار ایجاد شود. در صورتی که این مشکل به دلایل ژنتیکی به وجود آمده باشد، بهترین زمان برای انجام جراحی سپتوپلاستی بعد از پایان رشد است. به همین خاطر آقایان باید تا پایان 18 سالگی و خانم ها تا پایان 16 سالگی صبر نمایند. چنانچه انحراف تیغه دماغ در افراد بر اثر ضربه یا فشار ایجاد شود باید در همان لحظه به پزشک مراجعه فرمایید.

 

درمان انحراف بینی با ماساژ در اصفهان - دکتر مجلسی

 

بهترین جراح انحراف بینی اصفهان دکتر علیرضا مجلسی

یک مشاوره حرفه ای و درست از یک جراح مجرب و متخصص در زمینه مشکلات گوش و حلق و بینی ، نقش مهمی در درک این موضوع دارد که آیا می توان ایرادات موجود در بینی یعنی انحراف سپتوم را برای رسیدن به بینی بی نقص و زیبا پیش برد؟

در طی جلسات مشاوره ، پزشک بینی شما را پیش از هر تصمیمی معاینه خواهد کرد تا متوجه انحراف و همچنین مشکلات آن شود. بعد از آن در صورتی که علاوه بر انحراف ایرادات دیگری نیز در دماغ شما وجود داشته باشد و همین موضوع باعث بدشکلی آن شده باشد ، آن ها را برای شما برشمرده و در نهایت یک راه کار درمانی درست و مناسب را به شما پیشنهاد می دهد.

اگر بخواهیم به طور خلاصه به این موضوع اشاره کنیم باید بگویم که اعتماد به یک جراح صاحب سبک و آشنا در زمینه جراحی های زیبایی و درمانی بینی که با به کار گیری ایده های یونیک و خلاقانه ، تکنیک های پیشرفته در کلاس های جهانی و همچنین نگاه کردن به عمل جراحی از یک زاویه هنری ، رمز موفقیت و محبوبیت او در میان متقاضیان زبه واسطه خلق نتایج مطلوب و فوق العاده زیبا می باشد ، ضامن دستیابی شما به نتایج زیبا و منحصر به فرد خواهد بود.

جراح زیبایی بینی دکتر مجلسی در اصفهان که از ویژگی بیمار محور بودن پیروی می کند و توضیحات بیماران خود گوش می دهد ، می تواند هدف خلق نتیجه ای را از عمل بینی دنبال کند که علاوه بر زیبا بودن کاملا طبیعی و متناسب و هماهنگ با چهره زیباجو بوده و اصطلاحا با سایر اجزای صورت ترکیبی وصف نشدنی و زیبا را به وجود آورده است. این موضوع باعث می شود تا شما از تصمیم خود باری درمان انحراف بینی رضایت داشته بشاید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر علیرضا مجلسی

دکتر علیرضا مجلسی، دارای بورد تخصصی گوش، حلق، بینی و جراحی سر و گردن، از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران، با بیش از ۱۵ سال سابقه جراحی زیبایی در ایران هستند و یکی از بهترین جراحان بینی در اصفهان محسوب می‌شوند.

نظرات

2 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها